Sanayi

Gürok Grubu çatısı altında, 1994 yılında temelleri atılan ve Türkiye sofra camı üretiminde tekelci yaklaşımı kırarak sektörün gelişiminde önemli bir rol oynayan Gürok ArtCraft, dünya markası olma hedefiyle 2014 yılı itibariyle kurumsal yenilenmeye gitmiş ve LAV markası ile yoluna devam etme kararı almıştır.

Devamı

Gürok Grubu, Türkiye’de 20 yıla yakın süredir sofra camı üretimi yapmaktadır ve dünyanın beşinci büyük üreticisi konumundadır. GCA, öncelikle var olan fırın ve hatlarda ambalaj konusunda deneyim kazanmış; cam konusundaki uzman deneyim kullanılarak Kütahya’da faaliyete geçmiştir.

Devamı

1982 yılından beri faaliyet gösteren firma, ürün gamını ve kalitesini arttırarak yapı sektörüne hizmet vermektedir. Kuruluşun ve kurtuluşun kenti Kütahya’nın en büyük ve ülkemizin en saygın kurumlarından olan Gürok grup çatısı altında yer alan Gürok Kiremit, iki ayrı fabrikadan oluşmaktadır.

Devamı

Gürok Makine Sanayi, esas olarak Gürok Grubu şirketlerinin ihtiyacı olan makine ve teçhizatı karşılama misyonunu üstlenmiştir. Üretim tesisi Kütahya ilinde, 3.000 m²’ lik kapalı alanda bulunmakta olup, 60 uzman çalışanı istihdam etmektedir.

Devamı