25 YILLIK TURİZM DENEYİMİ İLE TÜRK TURİZMİNİN ÇITASINI ÇOK DAHA YÜKSEKLERE ÇIKARMAK İÇİN…

Alibey Resort Sorgun

İstanbul Yalı Mimarisi tarzında üç katlı konak evleri şeklinde inşa edilen Ali Bey Resort Sorgun 2010 yılında hizmete açıldı.

Ali Bey Resort Sorgun, 120.000 m2’lik alan üzerinde 12 konakta toplam 429 oda 1.000 yatak kapasitesi ile Sorgun ormanlarının eşsiz güzelliği altında doğayla bütünleşmekte ve güzelliğine güzellikler katmaktadır.

Ali Bey Resort Sorgun’da, tamamı jakuzili ve mermer zeminden oluşan Selçuk ve Rumi izlerinin ağırlıkla hissedildiği üst düzey konforun sunulduğu farklı tipte odalar mevcuttur.

Türk ve yabancı mutfakların eşsiz lezzetlerinin sunulduğu açık büfe restoranlarının yanı sıra Osmanlı mutfağından seçkin yemeklerin sunulduğu Osmanlı A’lacarte ve denize nazır balık alacart restoranlarıyla Ali Bey Resort Sorgun, misafirinin damak tatlarına hitap edebilmektedir.

15.000 m² lik alan üzerine kurulu aquaparkı, yetişkinler ve çocuklar için toplam 11 adet su kaydırakları, zengin alternatifleri bulunduran aktivite havuzu; su masajları, ters akıntı, su yatakları, jakuziler ve yağmur ormanları ile Ali Bey Resort Sorgun, eğlence ve adrenalin severlerin vazgeçemeyeceği yerlerin başında gelir.

Ali Bey Resort Sorgun’da gün boyunca 4-12 yaş çocuklara kesintisiz hizmet veren Mima Club’de küçük misafirler mima çocuk havuzu, aktivite odaları, sinema salonunda, sanat odalarında ya da açık hava oyun aktiviteleri ile vakit geçirirken ebeveynleri dev kadrosu ile gündüz ve gece sunulan, dünyaca ünlü müzikal ve showların sunulduğu çeşitli animasyon aktivitelerinden yararlanabilirler.

Tenis alanında yaptığı atılımlarla Türkiye’nin en önemli tenis turizmi temsilcilerinden biri haline gelen Ali Bey Resort, dünya standartlarında 53 toprak tenis kortu ile bireysel tenis severlere ve Avrupa Senior Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır

Ayrıca Ali Bey Resort Sorgun’da, engelli misafirler için 2 adet havuz asansörü mevcuttur. Rampa ile erişimin olduğu, kapısı geniş ve engelsiz, özel banyo ve donanıma sahip odalar ve tesis genel kullanım alanlarına engelsiz ulaşım mümkündür. Bunların yanında engelli misafirlerimiz için plajda hareketi kolaylaştıran özel tekerlekli şezlong da yer almaktadır.

Ali Bey Hotels & Resorts ‘un 25 yıllık turizm deneyiminin bir yansıması olan Ali Bey Resort Sorgun, Türk turizminin çıtasını çok daha yüksek bir noktaya taşımayı hedeflemektedir.

2000m2 alana kurulu 10 adet lüks bakım odası, 1 adet iki kişilik özel SPA suiti, 1 adet VIP odası, 1 adet özel hamamı, 2 adet saunası ile Samara Spa, Ali Bey Resort Sorgun misafirlerine sunduğu tüm spa deneyimlerinde dinginliği, saflığı ve temizliği vaat etmektedir.

Bünyesinde ki büyük aktivite havuzu, çam ağaçlarının içinde konumlandırılmış doğal taşlardan oluşan sessiz havuzu, serin havalarda suyu ısıtılabilen ısıtmalı aktivite havuzu, kneip-terapi havuzu ve ısıtmalı çocuk havuzları ile misafirlerine suyun keyfini doyasıya çıkarma imkanı sunmaktadır.

Dünyanın Fitness alanında bir numaralı isimlerinden biri olan Fitness First, profesyonel donanım ve yönetime sahip stüdyosu ile Ali Bey Resort Sorgun’da hizmet vermektedir. Fitness First’, “İnternational BodyART”, “Your body, your time Fitness Haftası” gibi temalı uluslararası aktiviteler de organize etmektedir.

Bir adet G harfi şeklinde ısıtmalı ana havuzu, bir adet sesiz havuzu, 800m uzunluğunda sahili ile deniz ve havuz keyfini bir arada sunmaktadır.

İLETİŞİM

Adres :
Acısu Mevkii Side – Antalya / Türkiye
Telefon : +90 242 744 14 14
Faks : +90 242 744 14 24
E-mail : sales@alibey.com