GEÇMİŞTEN ALDIĞI MİRASI ZENGİNLEŞTİREREK GELECEĞE TAŞIYOR

Lapis Yapı

HAKKINDA

1948’den bugüne kalitenin ve güvenin adresi…

1948 yılında ticari hayatına başlayan Gürok Grubu bünyesindeki Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Şirketi olan Lapis Yapı, 2010 yılına kadar Gürok Grubu’na ait yatırımların geliştirmesini ve inşaatını yaparken, 2010 yılından sonra Gayrimenkul sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

Günümüze kadar, yaklaşık 2 milyon metrekare arazi üzerinde 370 bin metrekare inşaat alanına ulaşan sayısız başarılı projeye imza atmış bir Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme firması olan Lapis Yapı’nın tamamlanmış projeleri arasında dünyaca ünlü Ali Bey Resort Otelleri, LAV Fabrikaları, çeşitli konut ve okul inşaatları yer almaktadır.

Faaliyetlerine başladığı ilk yıllardan günümüze kadar birçok projeyi başarıyla tamamlayan Lapis Yapı, her geçen gün yıldızı daha da parlayan Türk gayrimenkul ve inşaat sektörü içinde kısa zamanda haklı bir yer edinmiştir.

MİSYON

Geçmişten aldığı mirası zenginleştirerek geleceğe taşıyor…

Bin yıllardır pek çok uygarlığa beşiklik etmiş olması nedeniyle her köşesinde farklı mimari akımların ve tarzların eserlerini barındıran bir coğrafyanın üzerinde yaşıyoruz. Bu mimari zenginlik, bir yandan onları bize miras bırakan kültürlerin, sanatçıların ve zanaatkârların yaşam alanlarını tasarlayıp belirlerken; diğer yandan da yüzlerce yıl sonrasını göz önüne alan bir planlama yapmış olduklarını kanıtlıyor.

  • Farkındalık

Lapis Yapı, üzerinde yaşadığımız ve ruhundan beslendiğimiz bu tarihsel bilincin farkında… Bu farkındalık sayesinde projelerini hayata geçirirken sadece günümüzün ihtiyaçlarını karşılamayı değil; gelecek kuşakların da gereksinimlerini ve estetik kaygılarını göz önünde bulundurmayı görev biliyor.

  • Çevreci Yaklaşım

Lapis Yapı, içinde bulunduğumuz zaman diliminde, görevinin sadece gereksinimleri ve estetik kaygıları karşılamakla sınırlı olmadığının bilincindedir. Bu hedefleri yerine getirirken, doğaya saygılı davranmanın ve onunla barışık olmanın önemini ve ‘çevreci’ bir yaklaşım ortaya koymanın hem günümüz dünyasına hem de gelecek nesillere karşı sosyal bir sorumluluk olduğunu göz önünde bulundurmaktadır.

VİZYON

Modern hayat, modern bireyin yaşama ve çalışma alanlarını çağın diline uygun bir yaklaşımla programlamayı gerektirmektedir. Bu plan yapılırken, hiç durmaksızın değişim gösteren ihtiyaçları ve yaşam biçimlerini akılcı ve yaratıcı bir çizgiyle karşılamak, inşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm girişimlerin yükümlülüğüdür. Lapis Yapı, bu temel sorumluluğu ‘olmazsa olmaz’ bir zorunluluk olarak kabul eder; ama vizyonunu sadece 2000’li yılların perspektifiyle değil; geleceğin ihtiyaçlarına yönelik öngörülerini ortaya koyarak belirler. İşte bu yüzden, projelerinde, müşterilerinin yaşama ve çalışma alanlarına dair tüm hayallerine yanıt vermeyi görev sayar.

İşte bu yüzden Lapis Yapı’nın misyonu dört anahtar kelimeyi içerir:

ÇAĞDAŞ, ESTETİK, BİLİMSEL VE ÇEVRECİ…

LAPİSHAN

Köklü Gürok geleneğinin bir parçası olan Lapis Yapı, profesyonelliğe ve kaliteye önem veren yaklaşımının sonucunda elde ettiği bu güvenilir konumu bugün de devam ettirmektedir.

Lapis Yapı, Lapis Han Projesi ile International Property Awards tarafından ödüllendirilerek 2013-2014 yılında “Dünyanın, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi ofis geliştiricisi” ödülünü kazanan ilk ve tek Türk firması olma unvanını elde etmiştir.

En iyi lokasyonlarda en kaliteli projeler yapmak hedefiyle Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Sektöründe faaliyet gösteren Lapis Yapı; sürdürülebilir, doğaya saygılı, geleceğe taşınacak ve teknolojik altyapıya sahip yapılar geliştirmeyi ilke edinmiştir.

ALİBEY HOTELS AND RESORTS

Gürok Grubu bünyesinde, Ali Bey Hotels & Resorts çatısı altında, Ali Bey Club Manavgat, Ali Bey Park Manavgat ve Ali Bey Resort Sorgun olmak üzere 3 tesis bulunmaktadır.

Ali Bey Hotels & Resorts markasını böylesine başarılı bir konuma getiren gücün kaynağı bir aile anlayışımızın olması ve büyük ailenin bireyleri arasında olağanüstü bir iletişim, yardımlaşma ve birbirine sevgiyle kenetlenmiş güçlü bir bağın bulunmasıdır.

Tüm çalışanlarından en üst yöneticilerine ve şirket sahiplerine kadar herkesin aynı gönül bağı ile tek bir amacı vardır: Her zaman için daha iyi olmak ve misafirlerimize verebileceğimiz en iyi hizmeti sunabilmektir. Bu nedenledir ki, Ali Bey Hotels & Resorts tesisleri, alışılmış yönetim tarzlarından çok daha farklı bir anlayış ile misafirleri için en iyi şekilde çalışmaya gayret etmektedir.

HEDİYE GÜRAL ANAOKULU

GÜL PALAS OTEL