YENİ BİR CAM HEP YENİ BİR HEYECAN

Lav

HAKKINDA

Gürok Grubu çatısı altında, 1994 yılında temelleri atılan ve Türkiye sofra camı üretiminde tekelci yaklaşımı kırarak sektörün gelişiminde önemli bir rol oynayan Gürok ArtCraft, dünya markası olma hedefiyle 2014 yılı itibariyle kurumsal yenilenmeye gitmiş ve LAV markası ile yoluna devam etme kararı almıştır.

Gürok Grubu’nun yenilikçilik anlayışıyla geliştirilerek sofra camı sektörüne adım atan LAV, grubun 1948 yılına uzanan gücünü Gürok ArtCraft markasının sektör deneyimiyle birleştirerek, şirketin gelecek hedefleri doğrultusunda, üretimden pazarlamaya kadar yenilikçi, dinamik ve teknolojiye değer veren bir çalışma anlayışı ile sektöre “deneyimli, modern ve genç” bir yaklaşımla hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Logosundan ambalaj tasarımına kadar her açıdan yepyeni bir marka olarak tasarlanan LAV, kadınlar başta olmak üzere tüm kullanıcılarının en samimi, en tarz arkadaşı olmayı hedeflemektedir. Adını cam şekillendirmenin en önemli enerjisi ateş ve camın hammaddesinin bir araya geldiği kızgın cam hamurundan alan LAV, aynı zamanda ateşin ve camın insan hayatındaki vazgeçilmez yerini de simgelemektedir.

Üretimini Kütahya’da gerçekleştiren LAV, toplam 300 bin metrekare alan üzerinde kurulu 2 üretim tesisinde günde 2 milyon adede ulaşan üretimi ile dünya üreticileri arasında 6. sırada yer almaktadır. 2000 kişinin istihdam edildiği tesislerde, toplam 3500 kalem üretim gerçekleştirilirken, ürünler başta Fransa ve İspanya olmak üzere, Brezilya’dan Çin ve Filipinler’e kadar dünyanın 130 ülkesine ihraç edilmektedir.

Ayrıca, 2001 yılında kurulan Gürok Teknopark bünyesinde cam üretimiyle ilgili yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar yapılmakta; cam üretiminin yanı sıra üretim yapan makinelerin tasarım ve üretimi süreçleri de burada yürütülmektedir. Kendi teknolojisini sürekli geliştirme amacıyla çalışan birim, 2003 yılında devreye alınan ve ikinci fırına bağlı olan tüm cam şekillendirme makinelerinin mekanik ve elektrik-elektronik süreçlerinin yanı sıra üretimini de sürdürmektedir.

İNOVASYON

LAV, yeniliğe ve teknolojik gelişmelere her zaman önem vermiştir. Genç çalışan kitlesinin desteğini de arkasına alarak, inovasyon bilincini tüm departmanların merkezine yerleştirmiştir. İnsan kaynakları departmanından üretime, pazarlamadan tasarıma kadar ortaya çıkan tüm yeni fikirlerin sosyo-ekonomik bir yarara dönüştürülmesi, kurumsal kültürümüz açısından büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde Türkiye’nin üretimde kullanılan makinelerinin çoğunun ithal ediliyor olması, profesyonel yaşamın ülke ekonomisine etkisi açısından çözüm bulunması gereken en önemli hususlardan biridir. Ulusal ekonomi açısından bakıldığında, ülkemizin özgün tasarımlar yaratıp, bu tasarımları gelişen teknolojiden yararlanarak üretebilme kapasitesine sahip olması ve dışa bağımlılığının en düşük seviyede olması büyük önem taşımaktadır. Bu da ancak Ar-Ge ile sağlanabilir bir koşuldur.

Bu bilinçle yenilikçiliği ve teknolojiyi kendine ilke edinen LAV, inovasyon konusunda en önemli payı Ar-Ge departmanı faaliyetlerinden almaktadır. Bünyesinde oluşturduğu Teknopark Müdürlüğü ile kendi alanında kendi üretim teknolojisini oluşturan dünyadaki 3 firmadan biri olmuştur.

Kaynakları verimli bir şekilde işletmek, mevcut bilgi birikimiyle yeni teknolojiler yaratabilmek amacı ile kurulan Teknopark Müdürlüğü, cam üretimi ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, ayrıca bu teknolojileri üreten fabrikaların tasarım ve üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek ciddi bir avantaj sağlamıştır. Ayrıca, sıfırdan bir cam üretim tesisi kurabilecek yetkinlikle donatılan Teknopark, önceliğini yeni ürün geliştirmek, üretimde kalite artışı ile maliyetlerin düşürülmesi ve üretim teknolojilerine ilişkin know–how altyapısını faydaya dönüştürebilme konularına vermektedir. Bu özelliği ile “fabrika üreten fabrika” olarak nitelendirilen Teknopark, LAV’ı dünya çapında rekabette avantajlı duruma getirmiştir.

İnovasyon kadar sürdürülebilir, geliştirebilir olması ve ayrıca kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edilerek çevreye olası olumsuz etkilerinin de en aza indirecek şekilde faaliyetlerin yürütülmesi diğer önemli hususlardandır. Bu anlamda LAV, çevreye önem vererek ve ürünlerine tüketici gözüyle bakarak, fikirden ürüne giden yolculuğunun her aşamasına inovatif yaklaşımlarını yansıtmayı öncelik edinmiştir.

KURUMSAL SATIŞ

LAV B2B ekibi olarak, her bir iş ortağımızın kendine özgü ihtiyaçlarına odaklanıyor ve bu ihtiyaçlara yönelik en uygun, yenilikçi, yaratıcı çözümler sunuyoruz.

Danışmanlıktan ürün tasarımına, Ar-Ge’den üretim ve ambalaj sürecine kadar her süreçte, teknolojik bilgimiz ve deneyimimiz ile siz iş ortaklarımızın A’dan Z’ye tüm ihtiyaç ve önceliklerinize göre taleplerinizi karşılayarak ürün ve servislerimizi size özel geliştiriyoruz.

Bugüne kadar Carlsberg, Coca Cola, Dimes, Henkel, Kraft, McDonalds, Nestle, Pepsi, Shell, Tuborg, Unilever, Ülker gibi birçok ulusal ve uluslararası firma ile işbirliği yaparak çeşitli promosyon projeleri gerçekleştirdik.

Amacımız; birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızın marka değerini ve satışlarını artırmak, yeni müşteriler kazanmalarını ve mevcut müşterilerinin sadakatini devam ettirmelerini sağlamaktır.

Bizim önceliğimiz, sizlerin ihtiyaçlarına optimum çözümler sunarak projelerinizi gerçeğe dönüştürmektir…

Ayrıca, 2001 yılında kurulan Gürok Teknopark bünyesinde cam üretimiyle ilgili yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar yapılmakta; cam üretiminin yanı sıra üretim yapan makinelerin tasarım ve üretimi süreçleri de burada yürütülmektedir. Kendi teknolojisini sürekli geliştirme amacıyla çalışan birim, 2003 yılında devreye alınan ve ikinci fırına bağlı olan tüm cam şekillendirme makinelerinin mekanik ve elektrik-elektronik süreçlerinin yanı sıra üretimini de sürdürmektedir.

Ürünlerimiz

İLETİŞİM

Web sitesi:
www.lav.com.tr

Pazarlama ve Satış Adres :
Lapishan Plaza, Esentepe Mah. Cevizli D-100 Güney Yanyol Cad. No:25 Soğanlık-Kartal
İstanbul – Türkiye
Telefon : +90 216 488 66 00 (pbx)
Faks : +90 216 576 22 62

Üretim Tesisleri 1 :
Eskişehir Yolu 5.Km 43100
Kütahya – Türkiye
Telefon :+90 274 225 06 60 pbx
Faks :+90 274 225 06 76

Üretim Tesisleri 2 :
1.OSB 1. Cadde No:1
Merkez Kütahya
Telefon : +90 274 277 01 20 (pbx)
Faks : +90 274 277 01 10